Pytania i odpowiedzi

 • O co chodzi w akcji? 
  Strona jest interaktywnym wprowadzeniem w fabułę nowego sezonu serialu BELFER. Jeszcze przed premierą, masz okazję na wejście na pokład statku Kapitan Borchardt. Podczas szkolnego rejsu, z tego pokładu znika jeden z uczniów. W następstwie tych wydarzeń, rozpoczyna się najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Poczuj klimat historii eksplorując kapitański mostek. 
 • Co mogę zrobić na stronie?
  Po wejściu na pokład statku Kapitan Borchardt możesz skorzystać z dwóch typów interakcji opartej na video lub dźwięku. Żółty telefon morski pozwoli Ci nawiązać łączność i zobaczyć niepublikowane nigdzie indziej fragmenty podchodzące z pierwszego odcinka nowego sezonu serialu. Radiostacja pozwoli Ci na przeszukanie fal i odnalezienie odpowiednich częstotliwości na których usłyszysz wypowiedzi obsady serialu. Będąc już na statku, przyjrzyj się wszystkiemu uważanie - odkryjesz w ten sposób więcej, niż inni. 
 • Co to za serial? 
  Pierwszy sezon serialu BELFER zadebiutował na antenie CANAL+ w 2016 r. To właśnie wtedy poznaliśmy Pawła Zawadzkiego, nauczyciela języka polskiego, który z renomowanej warszawskiej szkoły przyjechał do kilkutysięcznych Dobrowic, by uczyć w lokalnym liceum. W tym samym czasie w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młoda dziewczyna. Chociaż wszyscy mieszkańcy się znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt niczego nie mówi. Mężczyzna rozpoczyna własne dochodzenie. W drugim sezonie tytułowy Belfer zostaje przeniesiony do prestiżowego liceum we Wrocławiu. W szkole dochodzi do tragedii, a co z tym idzie pojawiają się pytania, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest pewne na terenie placówki toczy się mordercza gra. Premiera trzeciego sezonu serialu BELFER już 8 września. 
 • O czym będzie trzeci sezon?
  Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) po wyjściu z więzienia wraca do rodzinnego, malowniczego Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były oficer marynarki Bogdan Zawadzki, zwany Kapitanem (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum, dostając pod opiekę klasę maturzystów. Kiedy podczas rejsu, w który obaj zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki (Michael Zieliński) – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec (Roma Gąsiorowska) szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu, a ze sprawą może być związany właściwie każdy z otoczenia chłopaka i to zarówno klasowych kumpli, jak i kręgu dorosłych.
 • Kto zagra w trzecim sezonie? 
  Obok Macieja Stuhra, Jacka Komana, Romy Gąsiorowskiej i wschodzącej gwiazdy młodego pokolenia, magnetycznego Michaela Zielińskiego, na ekranie pojawią się również Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita, czy Roman Garncarczyk, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik i Karolina Kowalska. 
 • Kto jest twórcą nowego sezonu? 
  Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Łukasz Grzegorzek („Moje wspaniałe życie”), zdobywca nagrody za najlepszą reżyserię na FPFF w Gdyni oraz nominowany do Orłów 2022 za najlepszy film. Nad scenariuszem pracowali autorka poprzednich sezonów, Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”, „Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki (KLANGOR).
 • Gdzie mogę obejrzeć serial?
  Wszystkie sezony serialu BELFER można oglądać w serwisie CANAL+ online. Aktualnie pierwsza odsłona serialu dostępna jest bezpłatnie. Z nową zagadką BELFER zmierzy się już od 8 września, a serial będzie dostępny w CANAL+ online i na antenie CANAL+ PREMIUM. 
 • Kiedy premiera nowego sezonu? 
  Premiera nowego sezonu serialu BELFER już 8 września. Serial będzie dostępny w CANAL+ online i na antenie CANAL+ PREMIUM.